Чорний пояс та його значення

Чорний пояс і Дан-ступінь, є показником високого рівня практикуючого «Будо».

«Будо» - це загальне поняття, яким називають усі японські бойові мистецтва. Практикуючого «Будо» називають «Будока».

Чорний пояс перший Дан присвоюється після проходження іспиту встановленого для цього ступеню. Насправді, це означає, що успішно освоєні базові технічні прийоми певного напрямку «Будо».

Чорний пояс присвоюється на підставі рішення Виконавчого комітету міжнародної спортивної федерації «Kyokushin World Federation» /Всесвітня федерація кіокусін/ (далі - KWF)

Початківець в кіокусін спочатку носить білий пояс. Після білого поясу, при вдосконаленні своїх знань і базової техніки, присвоюються наступні ступені:

10-ий і 9-ий Кю-ступінь: Пояс помаранчевого кольору
8-ий і 7-ий Кю-ступінь: Пояс блакитного кольору
6-ий і 5-ий Кю-ступінь: Пояс жовтого кольору
4-ий і 3-ій Кю-ступінь: Пояс зеленого кольору
2-ий і 1-ий Кю-ступінь: Пояс коричневого кольору

Наступний ступінь після 1-го Кю - це чорний пояс перший Дан. Це означає, що освоєння базових технічних прийомів завершено.

Ступеню перший Дан, відповідає чорний пояс з однією золотою смугою на кінці поясу. Ступеню другий Дан, відповідає чорний пояс з двома золотими смужками на кінці поясу і т.д. Період навчання, необхідний для просування з 10-го Кю до 1-го Дан-ступеню, при тренуваннях 3-4 рази в тиждень, становить близько 5 років. Залежно від здібностей і навичок окремого учня, необхідний період може змінюватися.

Мінімальний період
від 1-го Кю до 1-го Дану 1 рік.
від 1-го Дану до 2-го Дану 2 роки.
від 2-го Дану до 3-го Дану 3 роки.
від 3-го Дану до 4-го Дану 4 роки.
5-ий Дан в залежності від віку і активності в KWF.

Для участі в іспиті на будь-який Дан-ступінь, необхідна інтенсивна підготовка перед іспитом.При невдачі на іспиті, можливо, пройти іспит знову, в наступному році і так далі. Протягом цього часу не рекомендується пропускати літні школи або тренувальні табори.

«Всесвітня федерація кіокусін» проводить такі іспити через призначених Національних представників по всьому світу. В основному раз на рік під час міжнародних літніх шкіл кіокусін/таборів.

Перевіряється наступне:

 • - Базові технічні прийоми, кондиція і витривалість;
 • - Ката;
 • - Тамасіварі;
 • - Куміте і бойовий дух.

Національний представник «Всесвітньої федерації кіокусін» несе відповідальність за його учнів, він може їх екзаменувати, за умови:

 • - наявності дозволу у нього від Виконавчого комітету KWF;
 • - якщо у нього, ступінь на 2 Дана вище, ніж у кандидата іспиту;
 • - якщо виконується вищевказані правила і технічна програма KWF;
 • - учень є членом KWF.

Вимоги для іспиту на Дан-ступінь

Головним для кожного Національного представника або його помічника є щомісячне проведення єдиних тренувальних занять для всієї національної організації. Таким способом, він/вона зможе гарантувати відповідний рівень підготовки, своїх учнів приймаючих участь в іспитах. Представник країни заповнює і підписує рекомендаційний лист для своїх учнів.

Екзаменаційний комітет перед початком літньої школи/табору вивчає список запропонованих учасників і вирішує, чи можуть вони брати участь в іспиті поточного року.

Вимоги для ступенів 2-ий та 3-ій Дан:

 • - не припиняти активні тренування карате;
 • - по можливості брати участь у турнірах і чемпіонатах з «Ката»;
 • - виконувати обов'язки судді або рефері на турнірах, брати участь у національних і міжнародних семінарах суддів/ рефері;
 • - брати участь у діяльності національної федерації, а також міжнародної.

Вимоги для 4-го Дану і вище:

Присвоюється на підставі безперервних тренувань і навчання в кіокусін, участі в роботі Федерації, виконання важливих та маючих велике значення для Федерації справ.

Наприклад, є членом Виконавчого комітету KWF і виконує обов'язки міжнародного інструктора або міжнародного рефері. Розробляє стратегічні плани зростання KWF.

Отже: Каратекі з високими Дан-ступенями, не завжди першокласні бійці. Це люди, які завдяки своїй відданості по-іншому дуже цінні для кіокусін.

Високі Дан-ступені особам привласнюють у знак подяки і визнання за їхні зусилля. Також у разі визнання Національної спортивної федерації урядом або Національним олімпійським комітетом.

Особам, які не є членами офіційних федерацій або організацій, неможливо присвоєння високого Дан-ступеню.

Дан-ступені поділяються на дві категорії:

Перша. Міжнародний Дан-ступінь KWF
Найцінніший ступінь в кіокусін. Як на національному, так і на міжнародному рівні.

Друга. Почесний Дан-ступінь KWF
Цей ступінь присвоюється особам, які важливі для «Всесвітньої федерації кіокусін». Тим, хто не є діючими спортсменами.Лоєк Холандер,
Почесний президент KWF
Антоніо Пінейро,
Президент KWF

Карта залов

Мы В сети

Youtube

Ссылки
Kyokushin kai Federation of Ukraine