Як зав'язувати пояс (Oбi)

Пояс в карате називається «Обі». Крім його прямого призначення - утримувати куртку «Карате-гі» загорнутою, пояс має символічне значення.

Пояс є особливим символом безперервного самовдосконалення тіла, душі і самопізнання майстра. Залежно від досвіду і умінь змінюється його колір.

Пояс оперізує власника, оточує його. Коло - універсальний символ цілісності і гармонії. Окружність пояса символізує довгий шлях каратекі від білого пояса до чорного і знову до білого протягом всього його життя.

В цілому зав'язаний пояс являє собою гармонію, цілісність і внутрішню силу. Головне не випустити з уваги те, щоб обидва кінці зав'язаного пояса були однаковими по довжині. Цим символізується важливість балансу - духовного, фізичного і технічного (в Японії це називається «Сін-гі-тай», «Розум-тіло-техніка») - і служить нагадуванням, що досконалість може бути досягнуто тільки тоді, коли фізична культура збалансована з розумовим розвитком.

Пояс зав'язується вузлом безпосередньо на «Хара», як би символічно об'єднуючи в цій точці тіло і розум. «Хара» - це сховище сили і енергії людини, а також позначення геометричного Центру людини, який збігається з центром ваги тіла.

З цієї причини до зав'язування пояса потрібно ставитися як до ритуалу, у думках фокусуючи свою увагу на вузлі і енергетичному центрі, на якому він знаходиться.

Якщо під час тренування ви відволікаєтеся, просто натисніть на вузол пояса, відчуйте якийсь тиск на «Хара». Це сприяє станом зібраності і концентрації, перешкоджає проникненню негативу (розладу, дисгармонії) у внутрішній світ людини, підвищує фізичні якості та покращує сприйняття зовнішнього світу в цілому.

Візьміться за кінці пояса і затягніть вузол так міцно, як Ви повинні зміцнювати Вашу рішучість у виконанні будь-яких завдань, зміцнюючи свій Дух (яп. «Фудосін»).

Карта залов

Мы В сети

Youtube

Ссылки
Kyokushin kai Federation of Ukraine